Menü bezárása
Asztali nézet
Akadálymentes nézet

                  Elektronikus ügyintézés

  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2024. július 25. | Ma Kristóf és Jakab napja van.

Református istentisztelet Halasról a Kossuth Rádióban

Két héttel azután, hogy a Kossuth Rádió több órás, élő műsorában, az Országjáróban szerepelt Kiskunhalas, vasárnap délelőtt ismét városunk volt fókuszban. A református templomból közvetítették élőben a 10 órakor kezdődő istentiszteletet, amelyben Édes Árpád lelkész hirdetett igét.

Újabb remek városmarketing. A napokban mutatták be az ATV-ben a Hazahúzó magazin Kiskunhalason forgatott epizódját, két héttel ezelőt pedig a Kossuth Rádió Országjáró magazinja sugározta élő műsorát városunkból. Vasárnap délelőtt pedig ismét a Kossuth Rádió közvetített szűkebb hazánkból, ezúttal élőben, egy istentiszteletet a református templomból. - A világhírű halasi csipke városában nem nehéz reformátusokkal találkozni, hiszen a nagymúltú templom mellett egyházi fenntartású óvoda, iskola és szociális otthon is működik a településen. Édes Árpád 2007 óta a helyi reformátusok pásztora, akinek a munkáját több lelkész is segíti- fogalmazott beköszönésében Bencze Zsófia szerkesztő. A szertartáson Édes Árpád hirdetett igét.
- Ha rövid közvéleménykutatást végeznénk azzal kapcsolatban, hogy az ember szó 2020-ban milyen érzéseket vált ki bennünk, és ezek inkább pozitívak vagy inkább negatívak. Bizonyára nagyon vegyes eredményre jutnánk. Egyrészt megjelenne a katasztrófa szélén táncoló emberiség felelőssége, feljönnének bennünk, mert még bennünk élnek több, 100 év kiábrándító történései, másrészt megjelenne egy csomó olyan kép, amely arról szól, hogy milyen felbecsülhetetlen érték az emberi élet, a születés pillanatai, amikor egy ország szurkol bajba jutott emberek, fertőzésnek kitett városok lakóinak, akár egy kis gyermek megmentésén semennyi pénzt, áldozatot nem kímélve. Szóval akármilyen kritikusak vagyunk is, képtelenek vagyunk az emberről, az emberiségről való lemondásra. Az emberiség és az emberség örök küzdelem színtere- mondta a református lelkipásztor. Az istentiszteleten közreműködött a Lorántffy Zsuzsanna Kamarakórus.

Két héttel azután, hogy a Kossuth Rádió több órás, élő műsorában, az Országjáróban szerepelt Kiskunhalas, vasárnap délelőtt ismét városunk volt fókuszban. A református templomból közvetítették élőben a 10 órakor kezdődő istentiszteletet, amelyben Édes Árpád lelkész hirdetett igét.

Újabb remek városmarketing. A napokban mutatták be az ATV-ben a Hazahúzó magazin Kiskunhalason forgatott epizódját, két héttel ezelőt pedig a Kossuth Rádió Országjáró magazinja sugározta élő műsorát városunkból. Vasárnap délelőtt pedig ismét a Kossuth Rádió közvetített szűkebb hazánkból, ezúttal élőben, egy istentiszteletet a református templomból. - A világhírű halasi csipke városában nem nehéz reformátusokkal találkozni, hiszen a nagymúltú templom mellett egyházi fenntartású óvoda, iskola és szociális otthon is működik a településen. Édes Árpád 2007 óta a helyi reformátusok pásztora, akinek a munkáját több lelkész is segíti- fogalmazott beköszönésében Bencze Zsófia szerkesztő. A szertartáson Édes Árpád hirdetett igét.
- Ha rövid közvéleménykutatást végeznénk azzal kapcsolatban, hogy az ember szó 2020-ban milyen érzéseket vált ki bennünk, és ezek inkább pozitívak vagy inkább negatívak. Bizonyára nagyon vegyes eredményre jutnánk. Egyrészt megjelenne a katasztrófa szélén táncoló emberiség felelőssége, feljönnének bennünk, mert még bennünk élnek több, 100 év kiábrándító történései, másrészt megjelenne egy csomó olyan kép, amely arról szól, hogy milyen felbecsülhetetlen érték az emberi élet, a születés pillanatai, amikor egy ország szurkol bajba jutott emberek, fertőzésnek kitett városok lakóinak, akár egy kis gyermek megmentésén semennyi pénzt, áldozatot nem kímélve. Szóval akármilyen kritikusak vagyunk is, képtelenek vagyunk az emberről, az emberiségről való lemondásra. Az emberiség és az emberség örök küzdelem színtere- mondta a református lelkipásztor. Az istentiszteleten közreműködött a Lorántffy Zsuzsanna Kamarakórus.

Hol vagyok?