Menü bezárása
Asztali nézet
Akadálymentes nézet

                  Elektronikus ügyintézés

  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2024. június 15. | Ma Jolán és Vid napja van.

Népzene szállt az éjszakában

Évek óta egyre nagyobb népszerűségnek örvend Kiskunhalason a Halasi Média és Kultúra Kft. által útjára indított Folk est sorozat. Szombaton este ismét zsúfolásig megtelt a Közösségek Háza nagyterme, ezúttal a Korinda zenekar húzta a talpalávalót.

Kilencedik állomásához érkezett a halasi Folk est sorozat. Az esemény háziasszonya, Vadkerti Mónika köszöntötte elsőként  a jelenlévőket, s már most felhívta mindenki figyelmét arra, hogy máciusban jön a tizedik rendezvény. A mostani programon a szegedi Korinda zenekar volt a főszereplő.

- Több mint tíz évvel ezelőtt indult zenekarunk, mondhatjuk, hogy akkor még gyerekek voltunk. Nem voltak kimondottan komoly terveink, csak zenélni akartunk, muzsikánkkal pedig örömöt szerezni a hallgatóknak. Azóta felnőttünk, a céljaink nem változtak, az idő pedig azt gondolom, minket igazol. Napjainkban szinte mindenhol hallhatunk zenét, de az biztos, hogy ha CD-ről vagy más egyéb digitális forrásból szól a zene, az soha nem lesz olyan, mint az ilyen táncházakban hallható hangszeres élőmuzsika. Imádjuk ezt csinálni, és azt tapasztaljuk, hogy a közönség is szereti, amit csinálunk - mondta el Csenki Zalán zenekarvezető.

Az est során főként moldvai, csángó és a keleti székelység muzsikáját hallhatta előadásukban a halasi közönség. Természetesen nem maradt el most sem a daltanítás sem, a publikum örömmel énekelt a zenekarral. A halasi Folk est nem lenne igazi néptáncosok nélkül. Koncert közben többször is közönség elé állt a sorozat két állandó táncosa, Mándity László és Tóth Gvendolin. Az előadás előtt, alatt és után bárki szemügyre vehette és meg is vásárolhatta Dudás Ildikó népi bútorfestő színes alkotásait, valamint Szabó Nóra egyedülálló, kézzel készített ékszereit.

A hajnalig tartó mulatság szokás szerint táncházzal zárult, melyhez a városunkba szinte már hazajáró Rézhúros Banda szolgáltatta a népzenét.

www.halasmedia.hu

Évek óta egyre nagyobb népszerűségnek örvend Kiskunhalason a Halasi Média és Kultúra Kft. által útjára indított Folk est sorozat. Szombaton este ismét zsúfolásig megtelt a Közösségek Háza nagyterme, ezúttal a Korinda zenekar húzta a talpalávalót.

Kilencedik állomásához érkezett a halasi Folk est sorozat. Az esemény háziasszonya, Vadkerti Mónika köszöntötte elsőként  a jelenlévőket, s már most felhívta mindenki figyelmét arra, hogy máciusban jön a tizedik rendezvény. A mostani programon a szegedi Korinda zenekar volt a főszereplő.

- Több mint tíz évvel ezelőtt indult zenekarunk, mondhatjuk, hogy akkor még gyerekek voltunk. Nem voltak kimondottan komoly terveink, csak zenélni akartunk, muzsikánkkal pedig örömöt szerezni a hallgatóknak. Azóta felnőttünk, a céljaink nem változtak, az idő pedig azt gondolom, minket igazol. Napjainkban szinte mindenhol hallhatunk zenét, de az biztos, hogy ha CD-ről vagy más egyéb digitális forrásból szól a zene, az soha nem lesz olyan, mint az ilyen táncházakban hallható hangszeres élőmuzsika. Imádjuk ezt csinálni, és azt tapasztaljuk, hogy a közönség is szereti, amit csinálunk - mondta el Csenki Zalán zenekarvezető.

Az est során főként moldvai, csángó és a keleti székelység muzsikáját hallhatta előadásukban a halasi közönség. Természetesen nem maradt el most sem a daltanítás sem, a publikum örömmel énekelt a zenekarral. A halasi Folk est nem lenne igazi néptáncosok nélkül. Koncert közben többször is közönség elé állt a sorozat két állandó táncosa, Mándity László és Tóth Gvendolin. Az előadás előtt, alatt és után bárki szemügyre vehette és meg is vásárolhatta Dudás Ildikó népi bútorfestő színes alkotásait, valamint Szabó Nóra egyedülálló, kézzel készített ékszereit.

A hajnalig tartó mulatság szokás szerint táncházzal zárult, melyhez a városunkba szinte már hazajáró Rézhúros Banda szolgáltatta a népzenét.

www.halasmedia.hu

Folkest (2017.11.18.)

Hol vagyok?