Menü bezárása
Asztali nézet
Akadálymentes nézet

                  Elektronikus ügyintézés

  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2024. június 15. | Ma Jolán és Vid napja van.

Múzeum bővítés és a Bay Gyűjtemény átadása (galériával)

22
11
2017

A város kulturális életének meghatározó eseményére került sor múlt hétvégén. 

121 évvel a modern magyar festészet létrejötte után végre Magyarország területén először megvalósult a nagybányai festészeti irányzatot bemutató állandó kiállítás itt Kiskunhalason. 

Szombat reggel élénk sajtóérdeklődés mellett tartottak tájékoztatót a megjelenteknek, ezt követően pedig a Magyar Újságíró Szövetség Turisztikai és Gasztronómiai Szakosztályának tagjai ismerkedtek városunkkal. Az újságírók a látogatás nyomán több médiafelületen is beszámolnak majd városunkról, az itt tapasztaltakról. 

A szombati nyitóünnepségen a vendégeket Szakál Aurél igazgató köszöntötte, majd a Harmónia Trió zenélt. Az avatóünnepségen Fülöp Róbert polgármester foglalta össze a fejlesztés körülményeit. A városvezető elmondta, létrejött a képtár, amely 114 festménynek és 35 nagybányai művész alkotásainak ad mostantól méltó otthont, állandó kiállító teret és Kiskunhalas város nem kis erőfeszítésének köszönhetően Thorma János nagyméretű festményei is méltó helyre kerülhettek. Bányai Gábor országgyűlési képviselő a Bay házaspárnak mondott köszönetet, majd Szekeres Pál az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszteri biztosa avatta fel az új létesítményt és a két tárlatot. Dr. Bay Miklós adományozó arra hívta fel a figyelmet, hogy Thorma János attól, hogy a határon túli Nagybányán élt, dolgozott, tanított, mindvégig megmaradt magyar művésznek.

Vasárnap a nagyközönség számára 4 időpontban is lehetőség nyílt részt venni a megnyitón, majd a tárlatvezetéseken. A délelőtti programokon tiszteletét tette dr. Danku Csaba jogi ügyekért felelős helyettes államtitkár is. 

(Fotók: Balogh Attila)

A város kulturális életének meghatározó eseményére került sor múlt hétvégén. 

121 évvel a modern magyar festészet létrejötte után végre Magyarország területén először megvalósult a nagybányai festészeti irányzatot bemutató állandó kiállítás itt Kiskunhalason. 

Szombat reggel élénk sajtóérdeklődés mellett tartottak tájékoztatót a megjelenteknek, ezt követően pedig a Magyar Újságíró Szövetség Turisztikai és Gasztronómiai Szakosztályának tagjai ismerkedtek városunkkal. Az újságírók a látogatás nyomán több médiafelületen is beszámolnak majd városunkról, az itt tapasztaltakról. 

A szombati nyitóünnepségen a vendégeket Szakál Aurél igazgató köszöntötte, majd a Harmónia Trió zenélt. Az avatóünnepségen Fülöp Róbert polgármester foglalta össze a fejlesztés körülményeit. A városvezető elmondta, létrejött a képtár, amely 114 festménynek és 35 nagybányai művész alkotásainak ad mostantól méltó otthont, állandó kiállító teret és Kiskunhalas város nem kis erőfeszítésének köszönhetően Thorma János nagyméretű festményei is méltó helyre kerülhettek. Bányai Gábor országgyűlési képviselő a Bay házaspárnak mondott köszönetet, majd Szekeres Pál az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszteri biztosa avatta fel az új létesítményt és a két tárlatot. Dr. Bay Miklós adományozó arra hívta fel a figyelmet, hogy Thorma János attól, hogy a határon túli Nagybányán élt, dolgozott, tanított, mindvégig megmaradt magyar művésznek.

Vasárnap a nagyközönség számára 4 időpontban is lehetőség nyílt részt venni a megnyitón, majd a tárlatvezetéseken. A délelőtti programokon tiszteletét tette dr. Danku Csaba jogi ügyekért felelős helyettes államtitkár is. 

(Fotók: Balogh Attila)

Múzeum bővítés és a Bay Gyűjtemény átadása

Hol vagyok? Városi hírek