Asztali nézet
Akadálymentes nézet
  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2022. október 07. | Ma Amália és Bekény napja van.

Együttműködési felhívás környezet- vagy természetvédelmi feladatokat ellátó civil szervezetek részére

17
03
2021

Kiskunhalas Város Önkormányzata számos olyan feladatmeghatározó koncepcióval rendelkezik, melyeket a közeljövőben egy nagy csomagban, de mégis önálló részekként szükséges elhelyezni, azok frissítését követően. Az ifjúsági, a sport, az esélyegyenlőségi mellett többek között ilyen a környezetvédelmi is. Tervek szerint a környezetvédelem érdekében hamarosan tovább szigorodhatnak a közösségi együttélés szabályai, melyhez mintegy 300 kiskunhalasi lakos észrevétele és véleménynyilvánítása ad alapot a tavalyi évben online formában zajlott lakossági fórum eredményeként. Mindezek újradolgozásába a lakossági észrevételek kiértékelésének folyamatakor az együttműködésben résztvenni kívánó civil szervezetek is bevonásra kerülnek.

Az önkormányzat kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre, munkájában továbbra is támaszkodik a civilek szakmailag megalapozott véleményére

A város számos intézményének felújítását és egyéb beruházásokat finanszírozó TOP-os források felhasználásakor, illetve valamennyi szakmai munkát támogató EFOP-os pályázatban a zöld város védelme, az energiafogyasztás csökkentésével a klímavédelem és a környezeti nevelés fontos alappillérek. A korábban meghirdetett Tesz-Vesz Város Program első lépései bár a korlátozások miatt nem lehetnek széleskörűen nyitottak, e program részeként is megfogalmazott, különböző forrásokból finanszírozott feladatok mégis elindulhatnak a Városgazda Zrt. és együttműködésre jelentkezett civil szervezetek segítségével.

Ennek egyik eleme, hogy a csapadékvíz újrahasznosítása program vonatkozásában mintegy 70 facsemete kerül(t) elültetésre ezekben a napokban a Felsővárosban.

A közeljövőben a közkedvelt, ám egyre fogyatkozó számban megjelenő fecskék letelepedését segítő műfészkek telepítése szerveződik civilek közreműködésével.

A lakosság támogatása is egyértelmű környezetvédelmi területen, hiszen a legutóbbi TeSzedd! - amikor az még megszervezhető volt - minden eddiginél több önkéntes csatlakozásával valósulhatott meg városunkban.

Hamarosan indul a Tisztítsuk meg az Országot! program kiskunhalasi állomása is egy, a várossal közös együttműködésre nyitott civil szervezet nyertes pályázatának köszönhetően. Ugyanezen alapítvánnyal együttműködésben ősszel újra lakossági fásítási akciót tervezhetünk.

A civil együttműködésre a jövőben is szükség lesz az élhető, zöld város megőrzésében és fejlesztésében, ezért a 2021. március 16-tól Kiskunhalas Város Önkormányzata által elindítani kívánt valamennyi beruházás környezetvédelmi szempontú vizsgálatába bekapcsolódhatnak az alábbi feltételeknek megfelelő, együttműködésre nyitott, e körben szakmai tapasztalattal rendelkező szervezetek az alábbi feltételek teljesülése mellett: 

- a szervezet kiskunhalasi székhelyű, tevékenysége folyamatos, aktuális adatai elérhetőek a birosag.hu oldalon

- a szervezet 2021. január 1-jén érvényes alapítói okirata alaptevékenységként környezet- vagy természetvédelmi feladatokat rögzít vagy létesítő okirata szerint környezet- vagy természetvédelmi céltevékenységet folytat

- a későbbi szakmai egyeztetésekhez és közös munkához való csatlakozási szándékát az alpolgarmester@kiskunhalas.hu címre elektronikus üzenet formájában a hatályos alapítói okirat másolatának csatolásával, a szervezetet a bírósági nyilvántartás szerint is képviselő személy neve, telefonos elérhetősége, e-mail címe megjelölésével 2021. március 31-ig megküldi.

Kiskunhalas Város Önkormányzata számos olyan feladatmeghatározó koncepcióval rendelkezik, melyeket a közeljövőben egy nagy csomagban, de mégis önálló részekként szükséges elhelyezni, azok frissítését követően. Az ifjúsági, a sport, az esélyegyenlőségi mellett többek között ilyen a környezetvédelmi is. Tervek szerint a környezetvédelem érdekében hamarosan tovább szigorodhatnak a közösségi együttélés szabályai, melyhez mintegy 300 kiskunhalasi lakos észrevétele és véleménynyilvánítása ad alapot a tavalyi évben online formában zajlott lakossági fórum eredményeként. Mindezek újradolgozásába a lakossági észrevételek kiértékelésének folyamatakor az együttműködésben résztvenni kívánó civil szervezetek is bevonásra kerülnek.

Az önkormányzat kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre, munkájában továbbra is támaszkodik a civilek szakmailag megalapozott véleményére

A város számos intézményének felújítását és egyéb beruházásokat finanszírozó TOP-os források felhasználásakor, illetve valamennyi szakmai munkát támogató EFOP-os pályázatban a zöld város védelme, az energiafogyasztás csökkentésével a klímavédelem és a környezeti nevelés fontos alappillérek. A korábban meghirdetett Tesz-Vesz Város Program első lépései bár a korlátozások miatt nem lehetnek széleskörűen nyitottak, e program részeként is megfogalmazott, különböző forrásokból finanszírozott feladatok mégis elindulhatnak a Városgazda Zrt. és együttműködésre jelentkezett civil szervezetek segítségével.

Ennek egyik eleme, hogy a csapadékvíz újrahasznosítása program vonatkozásában mintegy 70 facsemete kerül(t) elültetésre ezekben a napokban a Felsővárosban.

A közeljövőben a közkedvelt, ám egyre fogyatkozó számban megjelenő fecskék letelepedését segítő műfészkek telepítése szerveződik civilek közreműködésével.

A lakosság támogatása is egyértelmű környezetvédelmi területen, hiszen a legutóbbi TeSzedd! - amikor az még megszervezhető volt - minden eddiginél több önkéntes csatlakozásával valósulhatott meg városunkban.

Hamarosan indul a Tisztítsuk meg az Országot! program kiskunhalasi állomása is egy, a várossal közös együttműködésre nyitott civil szervezet nyertes pályázatának köszönhetően. Ugyanezen alapítvánnyal együttműködésben ősszel újra lakossági fásítási akciót tervezhetünk.

A civil együttműködésre a jövőben is szükség lesz az élhető, zöld város megőrzésében és fejlesztésében, ezért a 2021. március 16-tól Kiskunhalas Város Önkormányzata által elindítani kívánt valamennyi beruházás környezetvédelmi szempontú vizsgálatába bekapcsolódhatnak az alábbi feltételeknek megfelelő, együttműködésre nyitott, e körben szakmai tapasztalattal rendelkező szervezetek az alábbi feltételek teljesülése mellett: 

- a szervezet kiskunhalasi székhelyű, tevékenysége folyamatos, aktuális adatai elérhetőek a birosag.hu oldalon

- a szervezet 2021. január 1-jén érvényes alapítói okirata alaptevékenységként környezet- vagy természetvédelmi feladatokat rögzít vagy létesítő okirata szerint környezet- vagy természetvédelmi céltevékenységet folytat

- a későbbi szakmai egyeztetésekhez és közös munkához való csatlakozási szándékát az alpolgarmester@kiskunhalas.hu címre elektronikus üzenet formájában a hatályos alapítói okirat másolatának csatolásával, a szervezetet a bírósági nyilvántartás szerint is képviselő személy neve, telefonos elérhetősége, e-mail címe megjelölésével 2021. március 31-ig megküldi.

Hol vagyok? Városi hírek