Menü bezárása
Asztali nézet
Akadálymentes nézet

                  Elektronikus ügyintézés

  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2024. július 25. | Ma Kristóf és Jakab napja van.

Dziwisz bíboros köszönetet mondott Kiskunhalasnak

19
12
2019

Stanisław Dziwisz bíboros, Szent II. János Pál pápa egykori személyi titkára december 15-én látogatott városunkba. Magyarországi útjának csupán három állomása volt: Kalocsán találkozott Dr. Bábel Balázs érsek úrral, valamint Pálosszentkúton a papsággal, Kiskunhalason pedig a városvezetés mellett kormányzati szinten is köszöntötték a Csipkeházban, majd szentmisét mutatott be a katolikus templomban.


Krakkó nyugalmazott érsekét több mint egy évvel ezelőtt hívta meg Kiskunhalasra a helyi katolikus közösség, melyet Fülöp Róbert polgármester is megerősített a közelmúltban. A meghívót Kuris István László alpolgármester még önkormányzati képviselőként személyesen adta át Krakkóban a bíborosnak, aki megismerve a halasiak tiszteletét Szent II. János Pál pápa iránt, úgy döntött, vérereklyét adományoz a közösségnek.

Szent II. János Pál pápa egykori személyi titkárát és a többi vendéget a város vezetői a Csipkeházban köszöntötték, ahol a bíboros fogyatékkal élő fiatalokkal is találkozott. Ezután az alapításának 250. éves jubileumát ünneplő katolikus plébániára látogatott. A Szent Péter és Pál apostolok főplébániatemplomban felszentelte az új mellékoltárt, megáldotta az oltárképet és elhelyezte a szent pápa vérereklyéjét.

„A bíboros városunkban tett látogatása történelmi jelentőségű a helyi közösség életében – mondta Fülöp Róbert polgármester. – Hálás vagyok a mai napért, mert városvezetőként köszönthetem a baráti lengyel nép fiát, aki életét Istennek és II. János Pál pápának szentelte. Ma még talán nem is fogjuk fel ennek a látogatásnak a súlyát, de tudom, hogy Kiskunhalas történelemkönyve ma díszes, értékes oldalakkal gazdagodik” – köszöntötte a polgármester a bíborost.

Fülöp Róbert szerint Stanisław Dziwisz különleges történelmi események tanúja. „A világ legmeghatározóbb iránymutatásait meghozó egykori egyházfő legközvetlenebb munkatársaként tudja, hogy közösen léptünk a szabadság útjára és együtt munkálkodunk értékeink megőrzésén. Együtt bízunk nemzeteink és Európa jövőjében, valamint együtt küzdünk a teremtett világ megőrzéséért és megújulásáért.”

A város vezetője egy Szűz Máriát ábrázoló halasi csipkét ajándékozott a bíborosnak.

Magyarország kormánya nevében Fürjes Zoltán egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár köszöntötte a vendéget. Az ünnepi eseményen részt vett Jerzy Snopek, Lengyelország rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, Karol Biernacki tiszteletbeli konzul és Nedeczky Sándor wrocławi alkonzul is, valamint Mák Kornél, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés, illetve Csáki Béla, a Csongrád Megyei Közgyűlés alelnöke.

A csipkeházi fogadáson a Bács-Kiskun Megyei Bárka Integrált Szociális Intézmény Nefelejcs Utcai Otthona lakói nevében Rajcsány Andrea és Vass Róbert köszöntötték a bíborost és egy általuk készített Szűz Mária-képpel ajándékozták meg. Stanisław Dziwisz bíboros viszonzásul egy Isteni Irgalmasság-kegyképet ajándékozott az otthon lakóinak.

A Csipkeházban Szécsiné Rédei Éva igazgató mutatta be a halasi csipkét és történetét a bíborosnak, kiemelve, hogy itt őrzik annak a koronázási palást motívumú alkotásnak a másodpéldányát, melyet második magyarországi apostoli útja alkalmából, 1996-ban ajándékoztak II. János Pál pápának.

A hívek nevében Hozdik Zsolt plébános köszöntötte a templom előtti téren a bíborost, aki a felújított templomban mutatott be szentmisét, melynek keretében sor került az új mellékoltár konszekrálására, a szent pápát ábrázoló oltárkép megáldására és az ereklye elhelyezésére.

Stanisław Dziwisz prédikációját magyarra fordítva Balla Péter Barnabás pálosszentkúti házfőnök olvasta fel, majd a lengyel bíboros közvetlenül is szólt a kiskunhalasiakhoz, méltatva a Szent II. János Pál pápa iránti szeretetüket, valamint a lengyel és a magyar nép közös történelmét és barátságát.

Kiskunhalas lengyel-magyar kapcsolatait a Waclaw Felczak Alapítvány 114.273.- Ft vissza nem térítendő támogatással támogatja.
Az eseményről készült galériák elérhetőek az alábbi linkre kattintva.


A halasmedia.hu múzeumi galériája, Pál László fotói: http://www.halasmedia.hu/galeria/2019/3599-20191215-tortenelmi-biborosi-latogatas-pal-laszlo

A halasmedia.hu templomi galériája, Kovács Iván fotói: http://www.halasmedia.hu/galeria/2019/3600-20191215-dziwisz-biboros-latogatasa-fotok-kovacs-ivan

A halasinfo.hu galériája, Juhász D. Géza fotói: https://halasinfo.hu/tortenelmi-latogatas/

A baon.hu múzeumi galériája, Pozsgai Ákos fotói: https://www.baon.hu/galeria/a-halasi-csipkehazban-vendegeskedett-stanislaw-dziwisz/

A baon.hu templomi galériája, Pozsgai Ákos fotói: https://www.baon.hu/galeria/stanislaw-dziwisz-lengyel-biboros-a-halasi-templomban/

A hiros.hu galériája, Donka Ferenc fotói: https://hiros.hu/hirek/kiskunhalasra-latogatott-stanisaw-dziwisz-biboros


A cikkhez tartozó borítókép Pál László fotója.

Stanisław Dziwisz bíboros, Szent II. János Pál pápa egykori személyi titkára december 15-én látogatott városunkba. Magyarországi útjának csupán három állomása volt: Kalocsán találkozott Dr. Bábel Balázs érsek úrral, valamint Pálosszentkúton a papsággal, Kiskunhalason pedig a városvezetés mellett kormányzati szinten is köszöntötték a Csipkeházban, majd szentmisét mutatott be a katolikus templomban.


Krakkó nyugalmazott érsekét több mint egy évvel ezelőtt hívta meg Kiskunhalasra a helyi katolikus közösség, melyet Fülöp Róbert polgármester is megerősített a közelmúltban. A meghívót Kuris István László alpolgármester még önkormányzati képviselőként személyesen adta át Krakkóban a bíborosnak, aki megismerve a halasiak tiszteletét Szent II. János Pál pápa iránt, úgy döntött, vérereklyét adományoz a közösségnek.

Szent II. János Pál pápa egykori személyi titkárát és a többi vendéget a város vezetői a Csipkeházban köszöntötték, ahol a bíboros fogyatékkal élő fiatalokkal is találkozott. Ezután az alapításának 250. éves jubileumát ünneplő katolikus plébániára látogatott. A Szent Péter és Pál apostolok főplébániatemplomban felszentelte az új mellékoltárt, megáldotta az oltárképet és elhelyezte a szent pápa vérereklyéjét.

„A bíboros városunkban tett látogatása történelmi jelentőségű a helyi közösség életében – mondta Fülöp Róbert polgármester. – Hálás vagyok a mai napért, mert városvezetőként köszönthetem a baráti lengyel nép fiát, aki életét Istennek és II. János Pál pápának szentelte. Ma még talán nem is fogjuk fel ennek a látogatásnak a súlyát, de tudom, hogy Kiskunhalas történelemkönyve ma díszes, értékes oldalakkal gazdagodik” – köszöntötte a polgármester a bíborost.

Fülöp Róbert szerint Stanisław Dziwisz különleges történelmi események tanúja. „A világ legmeghatározóbb iránymutatásait meghozó egykori egyházfő legközvetlenebb munkatársaként tudja, hogy közösen léptünk a szabadság útjára és együtt munkálkodunk értékeink megőrzésén. Együtt bízunk nemzeteink és Európa jövőjében, valamint együtt küzdünk a teremtett világ megőrzéséért és megújulásáért.”

A város vezetője egy Szűz Máriát ábrázoló halasi csipkét ajándékozott a bíborosnak.

Magyarország kormánya nevében Fürjes Zoltán egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár köszöntötte a vendéget. Az ünnepi eseményen részt vett Jerzy Snopek, Lengyelország rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, Karol Biernacki tiszteletbeli konzul és Nedeczky Sándor wrocławi alkonzul is, valamint Mák Kornél, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés, illetve Csáki Béla, a Csongrád Megyei Közgyűlés alelnöke.

A csipkeházi fogadáson a Bács-Kiskun Megyei Bárka Integrált Szociális Intézmény Nefelejcs Utcai Otthona lakói nevében Rajcsány Andrea és Vass Róbert köszöntötték a bíborost és egy általuk készített Szűz Mária-képpel ajándékozták meg. Stanisław Dziwisz bíboros viszonzásul egy Isteni Irgalmasság-kegyképet ajándékozott az otthon lakóinak.

A Csipkeházban Szécsiné Rédei Éva igazgató mutatta be a halasi csipkét és történetét a bíborosnak, kiemelve, hogy itt őrzik annak a koronázási palást motívumú alkotásnak a másodpéldányát, melyet második magyarországi apostoli útja alkalmából, 1996-ban ajándékoztak II. János Pál pápának.

A hívek nevében Hozdik Zsolt plébános köszöntötte a templom előtti téren a bíborost, aki a felújított templomban mutatott be szentmisét, melynek keretében sor került az új mellékoltár konszekrálására, a szent pápát ábrázoló oltárkép megáldására és az ereklye elhelyezésére.

Stanisław Dziwisz prédikációját magyarra fordítva Balla Péter Barnabás pálosszentkúti házfőnök olvasta fel, majd a lengyel bíboros közvetlenül is szólt a kiskunhalasiakhoz, méltatva a Szent II. János Pál pápa iránti szeretetüket, valamint a lengyel és a magyar nép közös történelmét és barátságát.

Kiskunhalas lengyel-magyar kapcsolatait a Waclaw Felczak Alapítvány 114.273.- Ft vissza nem térítendő támogatással támogatja.
Az eseményről készült galériák elérhetőek az alábbi linkre kattintva.


A halasmedia.hu múzeumi galériája, Pál László fotói: http://www.halasmedia.hu/galeria/2019/3599-20191215-tortenelmi-biborosi-latogatas-pal-laszlo

A halasmedia.hu templomi galériája, Kovács Iván fotói: http://www.halasmedia.hu/galeria/2019/3600-20191215-dziwisz-biboros-latogatasa-fotok-kovacs-ivan

A halasinfo.hu galériája, Juhász D. Géza fotói: https://halasinfo.hu/tortenelmi-latogatas/

A baon.hu múzeumi galériája, Pozsgai Ákos fotói: https://www.baon.hu/galeria/a-halasi-csipkehazban-vendegeskedett-stanislaw-dziwisz/

A baon.hu templomi galériája, Pozsgai Ákos fotói: https://www.baon.hu/galeria/stanislaw-dziwisz-lengyel-biboros-a-halasi-templomban/

A hiros.hu galériája, Donka Ferenc fotói: https://hiros.hu/hirek/kiskunhalasra-latogatott-stanisaw-dziwisz-biboros


A cikkhez tartozó borítókép Pál László fotója.

Hol vagyok? Városi hírek