Menü bezárása
Asztali nézet
Akadálymentes nézet

Elektronikus ügyintézés

  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2023. február 09. | Ma Abigél és Alex napja van.

Anyanyelvünk ápolása mindannyiunk kötelessége

11
02
2022

A kiskunhalasi Bibó István Gimnázium adott otthont a Szép magyar beszéd verseny területi döntőjének. Városunkból és több más településről is érkeztek nevezések. A házigazda iskola diákja végül az ezüstérmet szerezte meg. 

Képújság Oklevélátadással indult a nap a Bibó István Gimnáziumban. Jezsek Hanna egy rangos versenyen képviselte iskoláját néhány nappal ezelőtt.

- A Szép magyar beszéd versenyen indultam. Szeretem az ilyen jellegű kihívásokat, mivel igyekszem minél több területen kipróbálni magamat. A megméretésre osztályfőnököm, Hegedűs Katalin készített fel. A választott szöveget és az idegen szöveget is gyakoroltuk, hogy ne érhessen váratlan szituáció a versenyen. A területi döntőben második lettem, amire nagyon büszke vagyok, persze nem titkolom, nyerni szerettem volna, de a második helyezés arra sarkall, hogy jövőre is elinduljak a versenyen – nyilatkozta Hanna.

A verseny helyi szervezője szerint a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a régiós fordulót online keretek között kellett lebonyolítani.

- Hagyomány iskolánkban, hogy a területi versenyt mi rendezzük meg. Eddig minden évben úgy zajlott a megméretés, hogy a nevezők ténylegesen zsűri elé álltak, idén ezt a vírushelyzet nem tette lehetővé. Interneten keresztül kaptuk meg a beküldött produkciókat, majd pedig online jelentkeztek be élőben a fiatalok, a verseny ideje alatt. Egészen más volt így lebonyolítani ezt az egészet, de úgy vélem, mindenki jó tapasztalatokat szerzett a nap folyamán – árulta el Péter Mariann szervező pedagógus

A kiskunhalasi Bibó István Gimnázium adott otthont a Szép magyar beszéd verseny területi döntőjének. Városunkból és több más településről is érkeztek nevezések. A házigazda iskola diákja végül az ezüstérmet szerezte meg. 

Képújság Oklevélátadással indult a nap a Bibó István Gimnáziumban. Jezsek Hanna egy rangos versenyen képviselte iskoláját néhány nappal ezelőtt.

- A Szép magyar beszéd versenyen indultam. Szeretem az ilyen jellegű kihívásokat, mivel igyekszem minél több területen kipróbálni magamat. A megméretésre osztályfőnököm, Hegedűs Katalin készített fel. A választott szöveget és az idegen szöveget is gyakoroltuk, hogy ne érhessen váratlan szituáció a versenyen. A területi döntőben második lettem, amire nagyon büszke vagyok, persze nem titkolom, nyerni szerettem volna, de a második helyezés arra sarkall, hogy jövőre is elinduljak a versenyen – nyilatkozta Hanna.

A verseny helyi szervezője szerint a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a régiós fordulót online keretek között kellett lebonyolítani.

- Hagyomány iskolánkban, hogy a területi versenyt mi rendezzük meg. Eddig minden évben úgy zajlott a megméretés, hogy a nevezők ténylegesen zsűri elé álltak, idén ezt a vírushelyzet nem tette lehetővé. Interneten keresztül kaptuk meg a beküldött produkciókat, majd pedig online jelentkeztek be élőben a fiatalok, a verseny ideje alatt. Egészen más volt így lebonyolítani ezt az egészet, de úgy vélem, mindenki jó tapasztalatokat szerzett a nap folyamán – árulta el Péter Mariann szervező pedagógus