Menü bezárása
Asztali nézet
Akadálymentes nézet

Elektronikus ügyintézés

  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2023. március 22. | Ma Beáta és Izolda és Lea napja van.

A torontói katedrális után Kiskunhalason is koncerteznek

28
07
2022

Kiváló zenei élménnyel folytatódik Kiskunhalas Város és a Filharmónia Magyarország együttműködése. Két fiatal, tehetséges művész érkezik augusztus 12-én városunkba. Dóbisz Áron és Samodai Bence János a napokban Kanadában, a torontói Szent Jakab katedrálisban adott közös koncertet.

Dóbisz Áron orgonaművész fiatal kora óta orgonál, sikeresen koncertezik itthon és külföldön is. Nemzetközi orgonahangversenyeken többek között Rómában is kimagasló helyezéseket ért el.


Samodai Bence János 9 évesen már hangszeren játszott. 2019-ben két hazai első és egy nemzetközi kamaraversenyen is első helyezett, valamint Bulgáriában szóló trombitásként kiemelt első helyezést ért el, illetve a III. Danubia Talents nemzetközi versenyen korcsoport első. Az evangélikus egyház művészeti különdíjasa. Torontoi és floridai fellépései a legemlékezetesebbek számára.

Augusztus 12-én, pénteken este 20 órakor az alsóvárosi katolikus templomban adnak közös, ingyenesen látogatható koncertet a fiatal művészek a Filharmónia Magyarország, Kiskunhalas Város, a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Tér-Zene sorozat, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és a házigazda katolikus közösség támogatásával.
Kiváló zenei élménnyel folytatódik Kiskunhalas Város és a Filharmónia Magyarország együttműködése. Két fiatal, tehetséges művész érkezik augusztus 12-én városunkba. Dóbisz Áron és Samodai Bence János a napokban Kanadában, a torontói Szent Jakab katedrálisban adott közös koncertet.

Dóbisz Áron orgonaművész fiatal kora óta orgonál, sikeresen koncertezik itthon és külföldön is. Nemzetközi orgonahangversenyeken többek között Rómában is kimagasló helyezéseket ért el.


Samodai Bence János 9 évesen már hangszeren játszott. 2019-ben két hazai első és egy nemzetközi kamaraversenyen is első helyezett, valamint Bulgáriában szóló trombitásként kiemelt első helyezést ért el, illetve a III. Danubia Talents nemzetközi versenyen korcsoport első. Az evangélikus egyház művészeti különdíjasa. Torontoi és floridai fellépései a legemlékezetesebbek számára.

Augusztus 12-én, pénteken este 20 órakor az alsóvárosi katolikus templomban adnak közös, ingyenesen látogatható koncertet a fiatal művészek a Filharmónia Magyarország, Kiskunhalas Város, a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Tér-Zene sorozat, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és a házigazda katolikus közösség támogatásával.
Hol vagyok? Városi hírek