Asztali nézet
Akadálymentes nézet
  Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2022. augusztus 08. | Ma László napja van.

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara érkezik Kiskunhalasra

29
12
2021
Kép: A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara érkezik Kiskunhalasra

Világszerte ismert és elismert fiatal szólistákkal és a Kossuth-díjas Medveczky Ádám karmester vezényletével ad hangversenyt Kiskunhalason a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara január 4-én, kedden.

Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara több mint 70 éves fennállása alatt számtalan bel- és külföldi hangversennyel, valamint szinte a teljes szimfonikus és oratorikus repertoár rádió-, TV és CD-felvételeivel vívta ki rangját a nagyzenekarok élmezőnyében. A világ vezető kritikusai egybehangzóan méltatják kiegyenlített hangzását, hajlékonyságát, és azt a mecénási tevékenységet, melyet a magyar kortárs zene népszerűsítésével és rögzítésével végez.

Medveczky Ádám karmester csaknem öt évtizedes pályája során az opera és szimfonikus irodalom szinte minden nagy alkotását elvezényelte. Szeptemberben a szinte katedrálissá változott budapesti Hősök terén 2140 tagú kórust vezényelte Ferenc pápa miséjén.

Szólistaként érkezik városunkba Marley Erickson hegedűművész, aki a 2020-as athéni és philadelphiai fesztiválversenyek győztese. Részt vett különböző hangversenyeken vagy zenei megmérettetésen többek között Ausztriában, Csehországban, Görögországban, Hollandiában, Kanadában, Lengyelországban, Németországban és Olaszországban. Fellépett már az Egyesült Államokbeli Port Angeles, Sequim, Seattle, New York, Washington városokban és a Los Angelesi filharmonikusokkal a Walt Disney koncerttermében is.

Matuska Flóra 4 évesen kezdte zenei tanulmányait. Számos kurzuson, csellóversenyen vett részt, melyeken különdíjat, nívódíjat, valamint dobogós helyezéseket ért el. 2013-ban már Grazban tanult zenét, majd 2014-től a Zeneakadémián. A poreci Antonio Janigro nemzetközi csellóversenyen a 2. helyezéssel egy zágrábi koncertlehetőséget nyert. Ugyanebben az évben a Starker János csellóversenyen szintén 2. díjban, valamint különdíjban részesült. 2017-ben elnyerte a Paul Hermann ösztöndíjat – melyben évente két csellista részesül - így kijutott a Holland Music Session mesterkurzusára. Zenélt az Allegro Vivo nyári akadémián, a Kronberg cselló akadémia fesztiválon. Szólistaként és Kamarazenészként játszott a legrangosabb hazai koncerttermekben. Jelenleg a Doktori Iskola hallgatója.

Klarinéton játszik Eszenyi Zsombor Dániel. A fiatal tehetség zenei tanulmányait hétéves korában kezdte, 14 évesen felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Rendkívüli Tehetségek Képzőjére. 2018-ban az Európai Klarinétszövetség által Győrben megrendezett nemzetközi klarinétverseny I. helyezést és két különdíjat is kapott. Mindössze 12 évesen I. helyezett Olaszországban, később Csehországban II., Ausztriában pedig két versenyen is I. helyezést ért el, valamint egy USA-ban szervezett online versenyen is részt vett. Zenei tanulmányait a MOL Alapítvány, a Zeneakadémia Baráti Köre és a Zeneakadémia alapítvány többször is támogatta.

Jegyek a Városháza tornya alatti turisztikai irodában kaphatóak.

Kép: A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara érkezik Kiskunhalasra

Világszerte ismert és elismert fiatal szólistákkal és a Kossuth-díjas Medveczky Ádám karmester vezényletével ad hangversenyt Kiskunhalason a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara január 4-én, kedden.

Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara több mint 70 éves fennállása alatt számtalan bel- és külföldi hangversennyel, valamint szinte a teljes szimfonikus és oratorikus repertoár rádió-, TV és CD-felvételeivel vívta ki rangját a nagyzenekarok élmezőnyében. A világ vezető kritikusai egybehangzóan méltatják kiegyenlített hangzását, hajlékonyságát, és azt a mecénási tevékenységet, melyet a magyar kortárs zene népszerűsítésével és rögzítésével végez.

Medveczky Ádám karmester csaknem öt évtizedes pályája során az opera és szimfonikus irodalom szinte minden nagy alkotását elvezényelte. Szeptemberben a szinte katedrálissá változott budapesti Hősök terén 2140 tagú kórust vezényelte Ferenc pápa miséjén.

Szólistaként érkezik városunkba Marley Erickson hegedűművész, aki a 2020-as athéni és philadelphiai fesztiválversenyek győztese. Részt vett különböző hangversenyeken vagy zenei megmérettetésen többek között Ausztriában, Csehországban, Görögországban, Hollandiában, Kanadában, Lengyelországban, Németországban és Olaszországban. Fellépett már az Egyesült Államokbeli Port Angeles, Sequim, Seattle, New York, Washington városokban és a Los Angelesi filharmonikusokkal a Walt Disney koncerttermében is.

Matuska Flóra 4 évesen kezdte zenei tanulmányait. Számos kurzuson, csellóversenyen vett részt, melyeken különdíjat, nívódíjat, valamint dobogós helyezéseket ért el. 2013-ban már Grazban tanult zenét, majd 2014-től a Zeneakadémián. A poreci Antonio Janigro nemzetközi csellóversenyen a 2. helyezéssel egy zágrábi koncertlehetőséget nyert. Ugyanebben az évben a Starker János csellóversenyen szintén 2. díjban, valamint különdíjban részesült. 2017-ben elnyerte a Paul Hermann ösztöndíjat – melyben évente két csellista részesül - így kijutott a Holland Music Session mesterkurzusára. Zenélt az Allegro Vivo nyári akadémián, a Kronberg cselló akadémia fesztiválon. Szólistaként és Kamarazenészként játszott a legrangosabb hazai koncerttermekben. Jelenleg a Doktori Iskola hallgatója.

Klarinéton játszik Eszenyi Zsombor Dániel. A fiatal tehetség zenei tanulmányait hétéves korában kezdte, 14 évesen felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Rendkívüli Tehetségek Képzőjére. 2018-ban az Európai Klarinétszövetség által Győrben megrendezett nemzetközi klarinétverseny I. helyezést és két különdíjat is kapott. Mindössze 12 évesen I. helyezett Olaszországban, később Csehországban II., Ausztriában pedig két versenyen is I. helyezést ért el, valamint egy USA-ban szervezett online versenyen is részt vett. Zenei tanulmányait a MOL Alapítvány, a Zeneakadémia Baráti Köre és a Zeneakadémia alapítvány többször is támogatta.

Jegyek a Városháza tornya alatti turisztikai irodában kaphatóak.

Hol vagyok? Városi hírek