Menü bezárása
Asztali nézet
  Van hozzáférése? | lépjen be   Mobil nézet
Váltás az akadálymentes honlapra  2020. július 08. | Ma Ellák napja van.
Elektronikus ügyintézés

725 éves Nowy Sacz testvérvárosunk

09
11
2017

Püspöki szentmise alkalmával hirdették ki az újszandeci bazilikában azt a vatikáni dokumentumot, amely a város védőszentjévé emeli Antiochiai Szent Margitot, lengyelországi testvértelepülésünk bazilikájának patrónáját. Az eseményen városunkat Farkas Dániel alpolgármester képviselte.

Alapításának 725. évében Újszandec különleges eseményekkel jubilál. A délben kezdődött ünnepi szentmise keretében a tarnowi egyházmegye püspöke Fr. Jerzy Jurkiewicz kanonok-plébános részére adta át a védnökségről szóló vatikáni dokumentumokat, majd kihirdették annak szövegét. A polgármester pedig a város új zászlaját vette át, amely Szent Margitot ábrázolja.

A lengyel városokat bemutató postai bélyegsorozat részeként a napokban került forgalomba az a 10 millió darab levélbélyeg, amely Szent Margitot és a városházát is megjeleníti. A bélyeget Andrzej Gosik tervezte, a városháza festménye Kamil Bańkowski fényképe. A Szent Margit ábrázolás pedig a város bazilikájának kápolnájában található Agnieszka Drwal-Dziurawiec - féle képből származik.

A kép alapján készült egy szobor is, amelyet a püspök a szentmise keretében áldott meg.

A szentmise után a városháza dísztermében Kiskunhalas Város nevében Farkas Dániel alpolgármester köszöntötte Nowy Sacz közösségét a városalapítás 725. évében.

Személyesen egyeztetett Farkas Dániel az újszandeci városvezetéssel. A találkozó után Kiskunhalas alpolgármestere kiemelte: a lengyel-magyar barátság jegyében zajlott megbeszélés után elmondhatja, hogy egyre magasabb szintre emelkedik a két város kapcsolata. Még idén aláírásra kerülhet egy együttműködés újszandeci és halasi oktatási intézmények között. Továbbá szerveződik, hogy halasiak Újszandecbe, lengyel barátaink pedig Kiskunhalasra szervezzenek autóbuszos utakat, hogy megismerjük egymás természeti, kulturális és épített örökségét egy turisztikai együttműködés keretében. A fiatal tehetségek is ismerkedhetnek a közeljövőben egymással egy, a testvérvárosunkban megszervezésre kerülő nemzetközi énekes tehetségkutatón.

Püspöki szentmise alkalmával hirdették ki az újszandeci bazilikában azt a vatikáni dokumentumot, amely a város védőszentjévé emeli Antiochiai Szent Margitot, lengyelországi testvértelepülésünk bazilikájának patrónáját. Az eseményen városunkat Farkas Dániel alpolgármester képviselte.

Alapításának 725. évében Újszandec különleges eseményekkel jubilál. A délben kezdődött ünnepi szentmise keretében a tarnowi egyházmegye püspöke Fr. Jerzy Jurkiewicz kanonok-plébános részére adta át a védnökségről szóló vatikáni dokumentumokat, majd kihirdették annak szövegét. A polgármester pedig a város új zászlaját vette át, amely Szent Margitot ábrázolja.

A lengyel városokat bemutató postai bélyegsorozat részeként a napokban került forgalomba az a 10 millió darab levélbélyeg, amely Szent Margitot és a városházát is megjeleníti. A bélyeget Andrzej Gosik tervezte, a városháza festménye Kamil Bańkowski fényképe. A Szent Margit ábrázolás pedig a város bazilikájának kápolnájában található Agnieszka Drwal-Dziurawiec - féle képből származik.

A kép alapján készült egy szobor is, amelyet a püspök a szentmise keretében áldott meg.

A szentmise után a városháza dísztermében Kiskunhalas Város nevében Farkas Dániel alpolgármester köszöntötte Nowy Sacz közösségét a városalapítás 725. évében.

Személyesen egyeztetett Farkas Dániel az újszandeci városvezetéssel. A találkozó után Kiskunhalas alpolgármestere kiemelte: a lengyel-magyar barátság jegyében zajlott megbeszélés után elmondhatja, hogy egyre magasabb szintre emelkedik a két város kapcsolata. Még idén aláírásra kerülhet egy együttműködés újszandeci és halasi oktatási intézmények között. Továbbá szerveződik, hogy halasiak Újszandecbe, lengyel barátaink pedig Kiskunhalasra szervezzenek autóbuszos utakat, hogy megismerjük egymás természeti, kulturális és épített örökségét egy turisztikai együttműködés keretében. A fiatal tehetségek is ismerkedhetnek a közeljövőben egymással egy, a testvérvárosunkban megszervezésre kerülő nemzetközi énekes tehetségkutatón.

725 éves Nowy Sacz testvérvárosunk

Hol vagyok? Városi hírek
KERÜLJE A SORBAN ÁLLÁST!
Adó-, díj- és illetékfizetési kötelezettségét elektronikus úton is teljesítheti.
KORONAVÍRUS
TÁJÉKOZTATÓ!
Hasznos információk
Segélyhívó telefonszámok, felnőtt és gyermek háziorvosi rendelők
elérhetőségei, továbbá a helyi gyógyszertárak, közszolgáltatók,
közigazgatási intézmények, közjegyzők, tömegközlekedési
kirendeltségek, egyházak adatai
Helyi busz menetrend
Kiskunhalas Város helyi menetrend szerinti
autóbusz járatainak menetrendje
Adóslista
Önkormányzatunk felé adóhátralékkal
rendelkező cégek és magánszemélyek listája
Ebrendészet
Önkormányzati ebrendészet információi,
felhívásai, átvehető kutyák fényképes listája
Lakossági bejelentő
Véleménye, vagy problémája van? Írjon nekünk!
Vásárnaptár
Országos kirakodó-, autó-, termény-, állat-
és kutya vásár, továbbá zsibvásár időpontjai

Ismerje meg Ön is Kiskunhalas magával ragadó történetét, a kezdetektől napjainkig!

Az öt kötetből álló sorozat megvásárolható a Thorma János Múzeumban, továbbá már ingyenesen, elektronikus formátumban is elérhető.

A kötetek letöltése